איך חשיבה חיובית משנה את החיים ומה הרווח שלך ממנה?

זמן קריאה: 2.5 דקות

לא פעם אומרים לנו את המשפט "אם נחשוב טוב, יהיה טוב". אך מסתבר שחשיבה חיובית היא לא רק סיסמה לאופטימיות, אלא מאפשרת לנו להרוויח ממנה גם בהיבט הבריאותי וגם בהיבט האישי.

הנה כמה תועלות של חשיבה חיובית, פשוט לגזור ולשמור!

התמודדות טובה יותר עם קשיים

מחשבות חיוביות מאפשרות לנו להתמודד טוב יותר עם קשיים. קושי יכול לנבוע ממינוס בבנק, חובות, קשיי זוגיות וחלילה מחלות שדורשות מאיתנו לפתח יכולות התמודדות טובות יותר. כאשר מסגלים חיים המבוססים על חשיבה חיובית, נוכל 'לרפא' את המצב ולהתמודד איתו טוב יותר.

שיפור כישורי מנהיגות

מחקרים מראים שאנשים חיוביים נוטים להיות אחראיים יותר ובעלי כישורי מנהיגות. מחשבות חיוביות מפתחות את יכולת המנהיגות שלנו, ולא בכדי אנשים שהחשיבה שלהם חיובית יותר יכולים להתברג ביתר קלות בתפקידי ניהול בכירים או מתקדמים לעמדת מנהיגות בכל תחום, כמו בעבודה, בחברה, בתחביבים שונים וכו'.

מחשבה חיובית יוצרת דימוי עצמי טוב יותר

דימוי עצמי גבוה ותחושת ביטחון עצמי הם תוצר טבעי של חשיבה חיובית. אנשים החושבים בצורה חיובית נהנים מביטחון עצמי גבוה יותר, ובאופן טבעי הם נמשכים גם לאנשים כמוהם, דבר היוצר סביבה פורייה ובריאה.

מודעות עצמית ופיתוח מיומנות

באופן טבעי, חשיבה חיובית יוצרת מודעות חברתית המפתחת מיומנויות וכישורים שונים החבויים בעצמנו. למה זה קורה? כיוון שמחשבה חיובית גורמת לנו להיות מודעים למעשינו וכיצד אנו נתפשים בעיני החברה. בעקבות זאת אנו גם מקבלים החלטות טובות יותר הקשורות לחיינו האישיים, כמו אימוני כושר, תזונה בריאה וכו'.  

חשיבה חיובית מצילה חיים

סטרס ולחץ הן המחלות החדשות של העולם המודרני הסיזיפי. חשיבה חיובית מסלקת מחיינו פחדים ולחצים המשפיעים על המצב הבריאותי שלנו. כתוצאה מכך, תופעות הלוואי והמחלות שנגרמות מסטרס נעלמות מחיינו, ואנו נעשים בריאים יותר. רק נזכיר שמחלות אלה יכולות להיות מחלות לב, לחץ דם גבוה, כאבי שרירים, בעיות במעיים וכו'.

שיפור מערכת החיסון שלנו

שיפור מערכת החיסון הוא האתגר הגדול של עולם הרפואה. מחקרים פסיכולוגיים רבים מצאו כי אנשים  שצורת החשיבה שלהם חיובית יותר, התאוששו מהר יותר ממחלות שונות כמו צינון, שפעת וכו', וזאת לעומת אנשים בעלי מחשבות שליליות.

חשיבה חיובית מאפשרת לעבוד לצורה פרודוקטיבית

ההתעסקות עם דפוסי התנהגות שליליים, גורמת לעבודה להיות פחות פרודוקטיבית.  למה? כיוון שכך מבזבזים זמן וחיים בתחושת תסכול או עוסקים בצורך להבין למה זה קרה לנו, למה זה מגיע לנו וכו'.מאידך, לא עוסקים בדברים חיוביים שיכולים לקדם אותנו.

ולסיום, חשיבה חיובית תאפשר לנו לחיות בממוצע 8 שנים יותר

מחשבות חיוביות יכולות לשפר את חיינו, אבל עלינו לדעת שמלבד ההנאות הקטנות בחיי היום יום, באפשרותן גם לשפר את תוחלת החיים שלנו. מחקרים רבים מוכיחים שאם נסגל חיים חיוביים, נוכל לחיות בממוצע 8 שנים יותר מאשר אם נסגל דפוסי חשיבה שליליים.

פוסטים אחרונים בבלוג

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

רוצה לקבל טיפים ומידע
להתפתחות אישית ואושר?

מאמרים, מידע וטיפים ישירות לתיבת המייל שלך שיתנו לך השראה ומוטיבציה להמשיך בדרך שלך להצלחה ואושר.

וגם מדי פעם הצעות מיוחדות שלנו אליך